Rozhovor s Drahoslavou Ševčíkovou z firmy FRACTAL DESIGN

Pro naše zákazníky nám Drahoslava Ševčíková zástupce společnosti Fractal Design, odpověděla na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

 

Co Vás ovlivnilo při výběru Vašeho povolání?

Dalo by se říct, že náhoda mne kdysi přivedla do firmy Vikomt CZ, kde jsem začínala jako manažer nákupu. Asi málokdo si dnes vybaví tohoto distributora a značku počítačů Monsoon, ale byla to skvělá zkušenost s prima lidmi. A tam vzniklo moje nadšení pro obchodování v IT oboru. Samozřejmě jsem potkala spoustu inspirativních lidí nejen tam, mezi našimi tehdejšími dodavateli/zákazníky, ale i později za mého působení v Sapphire Technology.

Čím je pro Vás IT obor zajímavý?

Je to dynamický obor, je třeba reagovat na rychle se měnící podmínky na jednotlivých trzích, nové technologie atd. Právě i rozdílná situace v jednotlivých zemích mého regionu, rozdílná mentalita našich partnerů a koncových zákazníků, to je to, co mne zajímá a baví. Člověk se nikdy nestihne nudit.

Co rozhodlo, že chcete pracovat právě ve Vaší firmě?

Fractal Design je švédský výrobce počítačových skříní, zdrojů a chlazení. Abych mohla dělat svou práci dobře, potřebuji sama věřit v produkty, které zákazníkům přinášíme. To je nutná podmínka a tady se můj hodnotový žebříček potkává se základními hodnotami společnosti. U skříní člověk na první pohled ocení design, pak přijde funkčnost, užitná hodnota a kvalita zpracování … Ve Fractalu to jde všechno ruku v ruce. A samozřejmě, nedílnou součástí mého rozhodnutí byli lidé a atmosféra ve firmě.

Co ze studia a dosavadní praxe bylo nejužitečnější pro Vaši práci?

Ze studia je velmi důležitá jazyková vybavenost, obchodní vzdělání a chuť se učit novým věcem. Z praxe a cestování je to porozumění, schopnost spolupracovat s lidmi různých národností, reagovat na měnící se podmínky a dotahovat věci do konce.

Co Vás v práci nejvíce motivuje?

Možnost zásadně ovlivňovat naše výsledky ve svěřeném regionu je vzrušující. Je zajímavé vidět, jak se mění požadavky i vkus v jednotlivých zemích. Zejména volba počítačové skříně je hodně subjektivní záležitost. A je skvělé, když zákazník je i po čase rád, že si vybral výrobek právě od nás, od Fractal Design.

Je něco, co Vás na práci opravdu štve? Co byste na své práci chtěla změnit?

Těžko bych mohla tuhle práci dělat tak dlouho, kdyby mi na ní něco vážně štvalo, a ostatní se dá většinou vyřešit.

Na jakou svou činnost jste nejvíce hrdá za poslední měsíce?

Loňský rok byl pro Fractal Design, stejně jako pro všechny ostatní, náročnější kvůli pandemii a zároveň velmi úspěšný (znamenal pro nás 65% růst). Pokud jde o můj region, tak jsme úspěšně zahájili spolupráci s distributorem pro Blízký Východ. Nicméně, osobně bych ráda vyzdvihla především spolupráci s naším distributorem pro ČR a SR, AT Computers. Jsem pyšná, že stabilně patří mezi top 10 Fractal distributorů globálně. S ohledem na velikost našeho trhu je to impozantní výkon a všem v ATC patří velký dík!

Co ráda děláte, když zrovna netrávíte čas v práci?

Jednoznačně vede cestování a poznávání nových míst a lidí. Miluji hory v létě a hlavně v zimě … Není nad lyžování ve francouzských Alpách. Brdy na kole i pěšky jsou úžasné a Šumavu máme také blízko.

Jak Vaše zaměstnání vidí Vaše děti?

S omezením cestování a služebních cest poslední dva roky má hlavně dcera moji práci určitě raději než dříve. Home office je u nás běžný, ale na začátku online výuky tenhle faktor mojí práce vážně ocenila. Jinak je určitě nejradši, když můžeme trávit čas společně bez pracovních povinností :-)

Zaujal Vás v posledních měsících nějaký zajímavý IT produkt, který můžete doporučit ostatním?

Napadá mi vertikální ergonomická myš, která uleví od přetížení ruky. Jinak pro práci používám výhradně Dell. Kdysi mě jejich NBD servis doslova zachránil na veletrhu v zahraničí, a co funguje, to neměním.

Jaká je Vaše oblíbená PC hra? Příp. Vašich dětí, vnoučat?

Syn miluje rally sport, takže Dirt je pro něj jasná volba. Když k počítači pustí mne, obvykle se dost nasměje…

V čem si myslíte, že jste jako firma úspěšní? V čem jsou Vaše produkty výjimečné?

Naši designeři jsou špičkou ve svém oboru a tvoří produkty s ohledem na estetiku a skutečnou hodnotu nových vlastností zejména u skříní, umožňují přizpůsobení výrobku individuálním potřebám uživatele. Flexibilní uspořádání našich skříní a spektrum příslušenství vyhoví většině požadavků našich zákazníků.

V čem je Vaše firma jiná?

Jsme skvělý tým, ale ty jsou i jinde. Pro nás je důležitá i důvěra mezi námi a našimi zákazníky. Zákazníci musí být schopni důvěřovat svému hardwaru, že obstojí v průběhu času. Proto je pro nás tak důležitá solidní konstrukce a nadčasovost/udržitelnost produktů. Navíc náš tým podpory se k vám neotočí zády, ani když skončí záruka. Stojíme si za svými produkty tak dlouho, jak dlouho je zákazník bude chtít používat a dokud budeme mít k dispozici náhradní díly.

Kam dál směřuje vývoj Vaší firmy?

Fractal Design je relativně mladá firma, založená v roce 2007. V letošním roce společnost vstoupila na burzu a plánů rozvoje na poměrně dlouho dopředu máme hodně. Pokud jde o novinky, určitě se máte na co těšit ještě do konce tohoto roku :-)

Co byste poradila koncovým zákazníkům při výběru jakéhokoli IT produktu?

Že cena je jen jeden faktor při nákupu... Důležitější je však podívat se na funkčnost, kvalitu materiálu a zpracování, zmiňovanou nadčasovost výrobku atd. Tedy pokud nechcete výrobky častěji obměňovat. A je dobré volit výrobce, pro kterého bude důležitý i po koupi.

Jaké argumenty byste poradila resellerům při prodeji koncovým zákazníkům?

Množství argumentů jsem se zmínila výše. U našich skříní je nejlepší, když si je může koncový zákazník doslova osahat. Nicméně tuhle možnost nejspíš většina mít nebude. Proto pro usnadnění připravujeme naše produktová, případně
„How-to“ videa:
https://support.fractal-design.com/support/solutions/137056, https://www.youtube.com/user/FractalDesignNA/videos. A zcela jistě i pro obchodníky je důležité, aby výrobce byl partnerem. Když nastane problém, skutečný partner se neotočí zády…

 

Autor: Marketing