Netflix spustí herní platformu

Nejoblíbenější a největší streamovací platforma pro filmy a seriály na světě chce od příštího roku rozšířit svou činnost o streamování videoher.

 

 

 

Netflix už nyní svými službami pokrývá deset procent amerického televizního času a hodlá i nadále růst. A jako svou největší konkurenci nebere Netflix ostatní streamovací služby, ale vidí ji v YouTube, TikToku a v oblasti video her. O tom, že se streamovací gigant Netflix chystá vstoupit také do oblasti videoher, se mluvilo už nějakou dobu a nyní víme jak.

Netflix se domnívá, že po deseti letech, během kterých investoval do původní filmové a seriálové tvorby, přišel čas, aby zjistil, jak si jeho předplatitelé cení her. Podle dostupných informací nemá Netflix pro hry vytvořit samostatnou platformu. Místo toho má současnou platformu rozšířit o nový obsah. Tady je zajímavé, že obohacení o hry by údajně nemělo zvýšit cenu měsíčního předplatného Netflixu. Pokud je to pravda, tak jde o chytrý tah a možnost, jak zajistit, že Netflix bude nadále nejoblíbenější platformou pro streamování - Netflixu totiž postupně roste konkurence, například HBO Max nebo Disney Plus. Nehledě na to, že hry jsou další možností, jak může Netflix růst. Do týmu už získal Netflix letos těžkou váhu, z Facebooku přišel manažer Mike Verdu, který tam měl na starosti oblast rozšířené a virtuální reality a dříve pracoval například pro známé vývojáře her Electronic Arts, Zynga nebo Atari.

První hry v Polsku

O letních prázdninách psal Netflix celou sérii tweetů na téma nových cílů, které mají do následujících měsíců. Nechyběla ani zmínka o streamování mobilních her a jejich samotné přidání. Zmínka se stává realitou, jelikož Netflix na konci srpna přidal na svoji platformu prozatím dvě hry, zatím však pouze v Polském regionu a my věříme, že pokud půjde všechno jak má, vypustí tuto novinku po celém světě.

Jeho první hry jsou "Stranger Things: 1984" a "Stranger Things 3", které se dají zatím hrát pouze na Netflixu přes Android. Předplatitelé je najdou v aplikaci Netflixu, ale stále budou přesměrováni na obchod Google Play k dokončení instalace. K hraní budou muset potvrdit své přihlašovací údaje z Netflixu. Hry budou součástí předplatného bez navýšení ceny, v dopisu adresovaného akcionářům dále stojí, že krok k mobilním hrám je pouze začátek.

Boj o hráče

Zpráva ovšem není pouze radostná, obě tyto hry byly totiž aktuálně staženy z jejich dosavadních platforem Steam či Obchod Play, kde je od konce srpna již nezakoupíte. Důvod tohoto odstranění nebyl oficiálně zveřejněn, lze však očekávat přesun daných titulů do exkluzivity Netflixu, aby z nich učinil přidanou hodnotu vlastní herní platformy, tedy aby dané tituly si hráči nemohli zahrát kdekoliv jinde.

Z obrázků, které Netflix na svůj Twitter účet vložil, vyplývá, že se zaměřuje spíše na spojování jména společnosti s hraním her, než s technologiemi, které tento cíl zprostředkovávají. Oblast videoher je v rámci celého segmentu zábavy nejrychleji rostoucí kategorií, globálně tvoří její tržby více než součet příjmů pro filmový či hudební průmysl dohromady. Do gamingu více investují ostatně i giganti jako Google, Amazon nebo Microsoft.

 

Použité zdroje:

https://cdr.cz/clanek/netflix-spousti-herni-platformu-testuje-ji-nyni-v-polsku-na-dvou-hrach

https://www.playzone.cz/clanky/netflix-ma-na-sve-polske-platforme-nove-i-mobilni-hry

https://mam.cz/newsletter/2021-08/netflix-testuje-mobilni-hry-v-aplikaci-zatim-jen-v-polsku/

https://www.chip.cz/novinky/netflix-predplatitele-ziskaji-hry-zdarma/

https://hdn-esports.de/news/netflix-gaming-kicks-off-in-poland-with-two-stranger-things-mobile-games/